| anonim_4396 a întrebat:

Daca am facut un liceu cu profil filologie pot sa ma duc la o facultate pe ramura economiei sau a marketingului? Presupun ca nu este chiar foarte multa matematica, fiind singurul lucru care ma ingrijoreaza

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Desigur ca poti, doar sa reusesti sa recuperezi matematica in timp. Eventual poti face niste meditatii.

| LadyDee89 a răspuns:

Am terminat liceu cu profil tehnic si Facultate de Stiinte economice si gestiunea afacerilor, profil marketing! nu are de-a face una cu alta! nu este atata matematica, virgula, cat este economie big grin

| Ellaconstandache117 a răspuns:

Buna! Eu te-as sfatuii sa te duci la o facultate la care te pricepi.Sau intreaba parerea unui fost profesor de al tau care stie cum te descurci

| Allex00 a răspuns:

Eu sunt la profilul uman si vreau sa dau la facultatea de medicina. La medicina trebuie sa stii biologia si chimia organica. De aceea am inceput sa ma pregatesc, invat tot. Sunt si rezultate enorme.
Deci, nu vad nici o problema ca tu sa aderi la facultatea de economie/ marketing. Ar fi bine sa inveti mate, poate sa faci si unele meditatii.