| Caprio a întrebat:

Daca am luat BAC-ul, unde as putea ma angajez? Ce job-uri sunt disponibile pentru o persoana fara experienta?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Constructii, ospatar, lidl, carrefour, baumax, hornbach, la hotel etc. Si cu bac tot la munca de jos ajungi

| Ohaithar a răspuns:

În afară de ce s-a zis, la fast-food se angajează. Vânzători comercial. Dacă vrei o meserie, du-te la AJOFM, au acolo cursuri de vară gratuite de bucătari, Inspectori în Resurse umane, Maiștrii Etc. Cursurile țin de la 2 la 6 luni, dar le poți face cât timp muncești undeva.

| Mayar a răspuns:

Consultant vanzari, casier.muncitor si din astea.