| Ioannaaaaaaaaaa a întrebat:

Daca am lucrat o saptamana undeva pot sa pun pe cv?

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Daca chiar ai invatat ceva de acolo si poti raspunde la intrebari despre acel loc de munca si activitati, mai bine il treci drept stagiu de pregatire, training. Presupun ca esti incepatoare si de asta zic ca orice ' jobulet ' conteaza, deci trebuie mentionat cumva, chiar si folosind o minciunica.

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Poti, dar e o sabie cu doua taisuri.
Pe de o parte, conteaza, cat de cat, ca experienta dar, pe de alta parte, orice potential angajator se/te va intreba de ce ai lucrat numai o saptamana acolo. Si, indiferent de raspunsul tau, va trai cu impresia ca te-au dat aia afara din cine stie ce motive.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, evident că poţi dar nu e un avantaj.

| Pinocchio a răspuns:

Sigur ca poti, dar nu stiu daca ti-ar face bine, pentru ca ei s-ar gandi ca poate nu esti o persoana destul de hotarata/statornica daca dupa o saptamana renunti, deci nu prezinti o garantie.

| Adi_Chindea_1995 a răspuns:

Cred ca da.

| Stefania_Ștefi_2000_PmF1 a răspuns:

Părerea mea, în astfel de cazuri, este că, dacă va avea de ales între două persoane care, din punct de vedere profesional şi din punct de vedere al compatibilităţii cu postul ce urmează a fi ocupat sunt egale, acea comisie formată din mai multe persoane, va hotărî tot pe criterii subiective cine e „ALESUL“. Am participat de câteva ori la procese de recrutare, ca membru într-o comisie de angajare