| andreea567890123 a întrebat:

Dacă am posibilitatea sa dau admitere mai usoara si as intra mai usor, asta ar însemna să învăț mai putin, dar as merge cu trenul spre orasul unde e facultate 8 ore sa dau sau nu fata de o facultate la care as da admiterea mai grea dar as face vreo 4ore cu trenul?

Ce ati alege in locul meu?

4 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Nu așa trebuie să alegi, mai bine alege în funcție de prestigiul facultății dacă îți permiți să mergi la ambele nu de distanță. La cea cu admiterea mai grea e posibil să înveți mai mult decât la cea cu admitere mai ușoară, care probabil e facultate privată și primește studenți pentru taxe învățându-i strictul necesar doar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit cel putin 3 ani se face online

| eckblume a răspuns:

As alege facultatea mai buna. Cere pareri de la studentii respectivelor facultati si vezi unde sunt mai multe oportunitati.