| Alexandramihqela96 a întrebat:

Daca am primit calificativul BINE, ma pot inscrie la Academia de politie la frecventa redusa? Sunt jandarm. Am minim 1 an vechime

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa-ti un cont pe site-ul Academiei si intreaba acolo! Aici sunt civili doar sau fosti militari ca mine care nu au tangenta cu asa ceva. Uite: https://www.academiadepolitie.com/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu știu decât că poți lua legătura cu Academia.
Dar în România e foarte probabil să fie un sistem corupt și atunci trebuie să ai pe cineva să te ajute.
Nu știu regulile dar află, parcă școala incepe in toamna.