| Stitch92 a întrebat:

Daca am profil economic, pot devenii criminalist (pentru cei care nu stiu, criminalistul lucreaza in politie. Am mai avut intrebari in care unii nu stiau ce este acela un 'criminalist')?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Desi nu spui ce ar trebui, respectiv la ce te referi cand spui "profil economic", banuiesc ca esti la liceu. Nu conteaza profilul liceului absolvit, importanta este facultatea pe care o faci, in cazul criminalistilor trebuie Academia de Politie cu specializarea criminalistica. De asemenea se mai incadreaza si diferiti specialisti civili - chimisti, biologi, etc. Numai bine!

| Corina a răspuns:

Doar cu liceul economic nu devii criminalist. Trebuie sa urmezi Facultatea de Politie din cadrul Academiei de Politie Al.I.Cuza Bucuresti, Specializarea Drept sau Facultatea de Drept si Master in specializarea Stiinte penale si criminalistica.
http://www.academiadepolitie.ro/admitere.html

| luiza a răspuns:

Mergi la Academia de politie! sau mai ai varianta Facultatea de drept unde se studiaza criminalistica!

| alin334 a răspuns:

Man, nu conteaza asa mult liceul, uita-te la academie de ce ai envoie, eu stiu ca sunt niste criterii de statura si media de la bac tongue

| Marius94_5839 a răspuns:

Simplu. Te duci la Academia de Politie de la Bucuresti, daca nu ma insel, la profilul criminalistica, unde stidiezi criminalistica, iar dupa ce termini, o sa devi criminalist.

Si o sa ai deosebita onoare sa anchezezi, crime de genu: " Sandel, s-a enervat pe Leana, ca nu a vrut sa-i dea actele pe casa, iar dupa o betie zdravana la casma satului s-a decis sa o omoare iar mai apoi sa o violeze. "