| TotEo a întrebat:

Daca am un antecedent penal mai pot da in politie? ....si daca pot face ceva.

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Nu mai poti, cu exceptia cazului in care a intervenit reabilitarea. La dosarul de inscriere ti se cere si cazierul si cf. legii cei cu antecedente penale nu sunt acceptati, cu exceptia cazului in care a intervenit reabilitarea. Vezi aici legea sectiunea 3, articolul 20, litera h (pag. 5) http://www.cnpromania.ro/index_htm_files/OMAI%20665%20-%202008.pdf

1 răspuns:
| vangaelis a răspuns:

Nu,daca ai savarsit o fapta penala, nu prea poti.