| mihai_mazilu a întrebat:

Daca aplic pentru un job la FedEx credeti ca vor contacta persoanele scrise la referinte? Voi ce spuneti? Ati avut vreun angajator care a luat legatura cu cineva pe care ati trecut-o la referinte?

1 răspuns:
| AlleXuSS a răspuns:

Salut
nu prea se intampla lucruri de genul cel putin in Romania
uite eu de exemplu am trecute in cv 2 firme la care am lucrat dar niciodata cand am fost la un interviu angajatorul nu a luat legatura cu fostul angajator
din cate stiu se poate sa ia legatura doar daca tu ai plecat de la locul de munca Anterior cu (datorii, probleme, etc)dar in mare nu prea se intampla!