| JojuGB a întrebat:

Daca ar fi sa alegeti intre Politehnica sau Academie Militara, ce a-ti alege? ce domeniu credeti ca e mai avantajos si aici ma refer din punct de vedere financiar, timp liber, respect. si multe altele! Nu as vrea sa primesc raspunsuri gen : daca esti bun la matematica, fizica du-te la Politehnica sau daca iti place sa tragi cu arma, razboiul, du-te la Academia Militara. e doar o chestiune de alegere pentru ca m-as descurca la ambele foarte bine insa apare si indecizia la un moment dat. Deci, astept pareri, raspunsuri, etc. Multumesc!

5 răspunsuri:
| Daniel2332 a răspuns:

Politehnica acolo nu vei fi ranit vei primi respect vei sta bine financiar iar in weekend in loc sa faci 1000 de flotari poti lenevi pe canapea laughing

| victor333 a răspuns:

Fa ceea ce simti ceea ce crezi tu ca iti e ma bine si ca o faci cu placere

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Armata nu îți dă mult timp liber.
Pa, pa.

| Mihaela1964 a răspuns:

Inginerii iti vor spunetongueolitehnicaaaa, ofiterii, Academia; decizia iti apartine.Nu demult in licee veneau comisii de indrumare profesionala, de la Inspectorat parca, intreaba dirigintele de asa ceva si spune-i ca esti interesat.Merita sa asculti ce au si ei de spus.Bafta,oricum!

| stpu a răspuns:

Academia Fortelor Aeriene, navigatie piloti - asta as alege. De ce? Pentru ca asta mi-am dorit mereu. De ce n-am facut-o pana acum? Simplu: de prost.

Armata nu mai e ce a fost. Astazi e doar un loc banal de munca unde uneori te obisnuiesti. Depinde si de arma pe care ti-o alegi. S-au dus vremurile alea cand erai umilit, batjocorit, calcat in picioare etc. Totusi trebuie sa te dedici acestei meserii. Iti ofera suficient timp liber, dar daca iti pui aceasta problema eu zic sa nu alegi armata. Daca termini academia stii sigur ca te angajezi. Politehnica termina foarte multi si foarte putini stiu ca se vor angaja.
Succes!