| username2468 a întrebat:

Dacă cineva lucrează în străinătate și nu poate veni un timp în țară și vrea să se înscrie la seral, nu poate să-i facă înscrierea altcineva?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se poate face prin procura. Dar daca la inscriere nu poate veni, la cursuri cum se va descurca?

| Violleta2022 a răspuns:

Poate sa-i faca altcineva inscrierea daca are Procura Notariala sau Consulara in acest caz, care-l imputerniceste legal sa il reprezinte peste tot. Procura poate fii facuta la orice consulat sau Ambasada a Romaniei, din tara respectiva.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate, dar seralul presunpune participarea la cursuri, ore efective la școală, după înscriere.

| Wr3nch a răspuns:

Suna la secretariatul liceului unde e seralul si afla. Teoretic se poate cu procura legalizata.

| Michaeel a răspuns:

Nu cred. Unele acte trebuie semnate de cel care vrea sa între acolo. Doar dacă se permite sa fie semnate de cel care te înscrie.