| RapidFC a întrebat:

Daca cineva vrea sa studieze in domeniul afacerilor, este neaparat sa inveti matematica?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Pai ar cam fi, trebuie sa stii sa faci tot felul de calcule pentru tot felul de rapoarte si de previziuni, sa intelegi si ceva contabilitate, si statistica. e drept ca nu-ti trebuie geometria, nu-ti trebuie nici integrale dar din pacate nu poti alege in scoala ce fel de mate sa faci, asa ca n-ai incotro, trebuie sa inveti matematica happy

| Okami23 a răspuns (pentru mixxjim):

Iti trebuie matematica nivel de liceu?

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Daca mergi la o facultate de profil o sa faci acolo si ceva mate specifica, si contabilitate, si statistica, toate implicand matematica, evident baza fiind cea de liceu. daca vrei sa-ti faci afacerea ta - un magazin cu de toate nu-ti trebuie mare mate, decat aritmetica de clasele 1-4 happy

| RapidFC explică (pentru mixxjim):

Asta vroiam sa stiu, daca ai nevoie sa inveti anumite calcule matematice.Cred ca asta se poate rezolva, nu-i mare lucru, mai ales unde vreau sa aplic in Danemarca nu-ti ocupa timpul cu multe inutilitati ca in Romania.