| PorochCarina a întrebat:

Daca dau la bio-chimie, ce facultate trebuie sa dau?

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Drept.

| sierra1 a răspuns:

Nu trebuie să dai la nici o facultate.
Apropo, unde-i aia: "bio-chimie"?

| Ka0ru a răspuns:

Te referi la profilul de liceu și ce să urmezi după el sau la Biochimie ca specializare a facultății de Biologie?

| Yaesmin a răspuns:

Să faci! Să dai examenul (de înscriere la facultate).

| Lovelife00018 a răspuns:

Poti sa dai la orice facultate, indiferent de profilul pe care alegi sa-l urmezi in liceu. Nu te obliga nimeni sa dai la facultatea de biologir pentru ca ai fost la stiintele naturii( cred ca la asta te refereai cand ai zis bio-chimie). Unele facultati au admiterea pe baza de dosar (conteaza media din bac si mediile din liceu de la diverse materii, in functie de facultatea la care vrei sa dai) iar altele au admitere pentru care trebuie sa inveti ca sa intri, indiferent daca profilul de la liceu are sau nu legatura cu faculttaea respectiva

| Lukasssz a răspuns:

Medicina

| MihailescuRazvan a răspuns:

Stiu care a facut chimia, cu pile si bani a bagat o parintii la un laborator spital. Dupa zeci de ani se lauda ca i biochimista. Nu cred ca i pe corecte treaba, ori iar cu pile, ori vorbeste aiurea ca sa impresioneze, n are alte scoli facute de biologie sau medicina