| Roxxx9827 a întrebat:

Daca dau la profilul chimie biologie,deși in generală nu prea ma descurcam cu chimia, credeți ca are rost? Adica ma pot îndrepta? Este un profil foarte greu? Ce ore sunt de baza inafara de cele 2?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost la bio-chimie (sau stiinte ale naturii) si se facea mai multa matematica si mai grea ca la mate-info. Noi nu prea am facut chimie, biologia ne-a placut a fost okay, fizica n-am facut. Dar astea sunt materiile de baza si depinde de profesorii care vi le predau.

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Dacă ai voință și dorești să faci un lucru atunci îl vei face. E destul de greu chimia, dar o poți învăța.

| 0Alexander0 a răspuns:

Pe langa chimie, biologie, de baza ar mai fi fizica si matematica (M2). Daca ai inclinatii spre stiinte nu este deloc greu, daca nu va trebui sa muncesti.