| Ovydiw a întrebat:

Daca dau la profulil Filologie ce pot sa ma fac? ce meserie? sau ce meserii?
Mersi!

5 răspunsuri:
| Ovydiw explică:

Ok, multumesc tuturor, si dupa cum vad toti m-ati ajutat la fel de mult am hotarat ca sa nu dau funda la nimeni sa fie egalitatebig grin
Multumesc mult aveti votbig grin

| andreeagicu a răspuns:

Urmezi o facultate de profil, ex: limbi straine, litere, jurnalism, comunicare la SNSPA, drept. Meseriile sunt diverse de la profesor, avocat, traducator, etc. Mai intai trebuie sa si muncesti pe un domeniu sa iti dai seama daca asta vrei sa faci toata viata.

| florinmusat09 a răspuns:

De la filologie poti da la facultatea de drept si devii avocat

| ailedandr a răspuns:

Poti fi profesor, poti face dup liceu, " scoala de televiziune " din Bucuresti dupa s lucrezi la un post de radio, la tv. poti face juranlismul..multe si multe..numai ca trebuie si sa inveti daca esti la acest profil happy

| Budutz a răspuns:

Foarte multe meserii... poti fi ghid in tari straine, poti fi profesor de limbi straine, poti lucra in majoritatea tarilor la restaurante unde se castiga foarte bine happy