| anonim_4396 a întrebat:

Daca descoperi un blog "incognito" al unui coleg de munca, in care ii face de cacao pe toti ceilalti colegi folosind nume fictive, ce e mai ok, sa spui ceva sau...sa-i respecti dreptul de a fi marlan in secret?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Cine e fara de pacat sa arunce primul cu piatra!
Poate ca asa se descarca omul de stresul pe care i-l provoaca marlanii din jur!
Nemeni nu e usa de biserica! De obicei ies in fata cei cu musca pe caciula! Si se vede mai usor paiul din ochiul celuilat decat barna din ochiul personal!

4 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

Si eu sunt de parere ca daca te-a jignit pe tine personal, fie sa te semnezi pe blog si sa lasi un comentariu, fie sa discuti personal cu colegul respectiv si sa-ti spuna fata in fata ce are cu tine.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Eu zic sa il lasi. Daca e asa frustrat incat nu poate sa zica pe fata ce are de zis...ci se foloseste de un blog, nu merita.Lasa-l sa traiasca in lumea.
Chiar azi s-a intamplat ceva la scoala.Au aparut niste scrisori pentru fiecare elev din clasa.Cu unele chestii jignitoare la adresa fiecaruia.Careva din clasa a trimis acele scrisori, pentru ca nimeni din afara clasei nu ar avea de unde sa stie ce se intampla in timpul orelor, pauzelor, etc. Deocamdata toata lumea face pe investigatorul, sa gaseasca faptasul.Tot degeaba.Si daca o sa se afle... ce o sa se intample? Nimic.Doar ca va fi privit urat de catre colegi...in rest nimeni nu va indrazni sa zica nimic.
A va fi si la tine la lucru. Poate el si cu inca cativa colegi detin blogul respectiv. Iar tu vei fi doar un turnator.

| mihalitza a răspuns:

Parerea mea este ca de aceea sunt asa de multi "mirlani" in ziua de astazi:pentru ca nu ia nimeni atitudine! Este mai comod pentru cei cu bun simt sa stea in banca lor, decit sa ia atitudine...si de asta profita din plin, inclusiv "mirlanii" care au ajuns sa ne conduca acum...

| lost.in.rain a răspuns:

Posteaza un comentariu la blog... Daca esti si tu mentionat acolo, semneaza cu numele ce ti-l atribuie pe blog... Asteapta-i reactia si apoi ia atitudine! Succes!