| switch a întrebat:

Dacă doresc ca pe viitor să lucrez jurnalist/reporter(încă nu m-am decis definitiv) la ce universitate ar trebui să îmi depun actele?

P.S. Deşi sunt cl XI sunt varză în astfel de chestii cum ar fi universităţile, etc.

P.P.S. Dacă cineva are şi ceva informaţii suplimentare sunt binevenite.

Răspuns Câştigător
| Porcusorul a răspuns:

La facultatea de jurnalism a unei universitati din orasul tau sau din apropiere.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Există Facultatea de Jurnalism - vezi, spre exemplu, linkul :
http://www.fjsc.unibuc.ro/

Toate cele bune!

| Tpuist a răspuns:

La Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării.