| IoniXlara a întrebat:

Dacă după ce am absolvit un liceu militar, nu mai vreau sa merg la academie, pur și simplu vreau sa ies din sistem, se poate, fără sa plătesc cei 4 ani de liceu, sau sunt obligat sa rămân în sistem?

3 răspunsuri:
| MistarGoGu a răspuns:

Teoretic cam DA! Ca este un domeniu " special " unde statul a cheltuit niște bani cu cazarea, masa și instruirea ta!
Mulți se " arunca " în domeniul asta și când constata ca NU este pentru ei sau NU ii reprezinta fac mare GAURA în buzunar ( al părinților în special )!
Armata NU este pentru toată lumea! Gândiți de 1000 ori pana faceți pasul!

| Ciprian09 a răspuns:

Pentru ce te ai mai duce sa pierzi timpul la un liceu militar totuși...

| Daryus999 a răspuns:

Din cate stiu exista o modalitate sa parasesti domeniul militar si sa nu platesti cei 4 ani, acest lucru se intampla in cazul in care esti inapt medical. Daca tot vrei sa faci asta ai putea sa stai treaz vre o 30 de ore si sa bei 5-6 cafele inainte de analize. o sa fii declarat inapt medical si gata, metode mai sunt ca sa fii declarat inapt. Spor la cautat!