| FkThRz a întrebat:

Daca dupa ce imi termin studiile liceale cu bacalaureat-ul absolvit mai stau un an "pe bara" incercand sa invat pentru admiterea la facultatea de arhitectura, anul viitor pot intra pe un loc de la stat (platit)?

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Conditia este sa ai la admitere nota care sa te pozitioneze in randul celor care se incadreaza la locurile de la buget si sa nu fi mai urmat o alta facultate pe locuri de la buget. Asta daca am inteles bine intrebarea cu un loc de la stat (platit), pentru ca la stat sunt locuri la buget, unde nu platesti nimic, cheltuielile de scolarizare fiind acoperite din bugetul facultatii si sunt locuri cu taxa, unde taxele de scolarizare sunt suportate de student. Daca vrei direct sa mergi la locurile cu taxa (platite) poti merge oricand si oricum, important este sa ai bac-ul si sa iei examenul de admitere. Succes!

| SemicercPregatireAdmitereArhitectura a răspuns:

Vrei să devii student la Arhitectură?
Suntem cei care te vor ajuta să fii bine pregătit la admitere.
Intră și tu în Semicercul nostru! E deschis! Pregatirea se face in weekend, in Bucuresti, central, intr-o galerie de arta privata pe langa Gara de Nord
https://www.facebook.com/semicercarhitectura

Hai sa ne cunoastem :)
ECHIPA SEMICERC