| Winners10 a întrebat:

Daca este cineva care stie mai bine regulamentele militare: In cazul in care merg la Politie si vreau sa fac o plangere cuiva trebuie sa anunt comandantul de unitate / detasament?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa anunti comandantul doar daca este vorba de un alt militar.
Daca este un civil, care nu este incadrat in armata, poti face plangerea penala sau pentru contraventie fara sa anunti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă este în legătură cu serviciul, nu ar strica să discuți cu el mai întâi.

| nicunicu3 a răspuns:

Orice faci trebuie sa anunti, dar mai bine vorbesti cu el uite asa etc.Dar normal viatata ta privata nu trebuie sa se amestece cu armata