| Andreimat a întrebat:

Dacă ești lovit la o mână si nu ti-o mai poti misca, fiind lovit intr-un penitenciar, iar tu fiind gardian acolo te da afara din moment ce nu mai poti fi apt?

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ai dreptul la concediu medical si poti sta acasa pana te vindeci apoi te intorci la munca.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Da, te da afara sa te duci la medic, care iti va da concediu medical...

| gheorghe699 a răspuns:

Dcat sa pui intrebari stupide,mai bine ai studia, ai citi codul muncii, nu te da afara, dupa insanatosire primesti un post corespunzator pregatirii, eventual o munca de birou...

| Andreimat explică (pentru gheorghe699):

La penitenciare ce munca de birou iti da?

| gheorghe699 a răspuns (pentru Andreimat):

Tu ai impresia,ca la penitenciar,toata munca se reduce la paza? au birouri de programare, indrumare a activitatilor, de organizare, etc, peste 50%din personal lucreaza la birou

| Andreimat explică (pentru gheorghe699):

Păi si ei nu vin deloc în penitenciar?

| gheorghe699 a răspuns (pentru Andreimat):

Ce este greu de inteles? aceste birouri,de apovizionare, de organizare a munci, de programare etc, toate sunt in interiorul penitenciarului, in penitenciare nu exista servicii externalizate.