| BilaRomânească a întrebat:

Dacă ești profesor cu master în specialitate ai un salariu mai mare? Sau este doar o foaie inutilă dacă predai la gimnaziu? Mă gândeam să fac și masterul anul viitor dar dacă nu mă ajută cu nimic zic pas.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru master nu se acorda spor la salariu, spor se acorda doar pentru doctorat.

| sierra1 a răspuns:

Nu știi de unde sare iepurele deci nu zice pas

| Bizon95 a răspuns:

Nu am auzit de nimeni cu master sa predea la gimnaziu, sincer, daca ai master e primul nivel de savant si in general ajungi intr-o universitate daca vrei sa fii profesor

iar la profesori la gimnaziu salariu e in functie de titularizare, apoi specializare (sunt niste grade, cel mai mare e gradul 1) care dureaza ani sa le iei, asa ca da, am impresia ca e o foaie inutila master-ul

TOTUSI, veche de 9h intrebarea, un singur raspuns, "la noroc" urmat de al meu care stiu mai mult din auzite (maica-mea a fost profesoara), cel mai bine e sa cauti ministerul invatamantului pe google, gasesti un nr de contact si intrebi acolo, si secretarele ar trebui sa stie pentru ca le mananca pe paine... ZILNIC!
mi-a venit in cap si adresa:
https://www.edu.ro/