| Gritelia20 a întrebat:

Daca eu am făcut profesionala dar ultimul an nu l-am terminat așa că am rămas dar eu vreau sa dau la fără frecvență trebuie să plătesc? Și cât durează? Pot da la o facultate?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu profesionala nu poti face facultate.
La facultate poti da numai dupa ce vei termina liceul la seral (13 ani) si vei sustine examenul de BAC si evident vei lua note de trecere.
Fara diploma de BAC nu te poti inscrie la facultate sau la examenele care se sustin la facultatile mai bune.

| darrio2007 a răspuns:

Tu n-ai reusit sa termini o amărâtă de profesională si ai pretentii la facultate?
Amuzant!
Liceul la seral, iei bacalaureatul si apoi dai la facultate.

| Lightdark a răspuns:

Salut bai mama e profesoara iar din câte știu eu nu nu poți doar daca erai la clasa de economic puteai sa devii agent comercial....sau ceva de genul...

| StoicAnalysis a răspuns:

La facultate dai doar daca ai facut liceul plus bacalaureatul.