| PlayFreestyleFun a întrebat:

Daca eu nu vreau sa ma fac medic si nu-mi place chimia, fizica, se merita sa dau la liceu cu profil de stiintele naturii.

3 răspunsuri:
| Bobby711 a răspuns:

Nu are rost sa practici ceva ce nu iti place +ca dupa ce faci facultatea care cred ca e 4 ani faci si rezidentiatul care si ala e intre 3-4 ani si dupa daca poti sa treci peste rezidentiat ajungi medic

| presus a răspuns:

Eu zic ca se merita.

| Omori a răspuns:

Depinde si de ce vrei sa faci dupa liceu, ca poate te-ar ajuta mai mult o alta specializare.Nici mie nu mi-a placut fizica si chimia(doar putin), iar acum sunt in ultimul an la specializarea asta.Si nu am de gand sa ma fac medic.
La uman nu m-as fi dus pentru ca e prea multa toceala inutila, iar la mate-info prea multa informatica si fizica, lucru care pe mine nu ma pasioneaza.
La SN, desi unde am studiat eu s-a cam exagerat, a fost ok.Bacalaureatul pare tot usor.La romana e mai usor decat la uman iar la matematica dai M2, mai usor decat la mate-info.Ce vrei mai mult? Iar la biologie iarasi nu e atat de dificil. Termini bine.