| 0PopaPorno a întrebat:

Daca eu vreau sa ma fac avocat de ce ****** masii trebuie sa dau eu bac din figuri de stil comentare de strofe si sa-i fac caracterizarea lu ion? sa mor de vad logica.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ca sa inveti sa scrii o fraza cu logica si inteles. Deocamdata esti foarte foarte departe de asta.

| Wehrmacht a răspuns:

Nu e nici o logica si nu ai nevoie de alea, mai ales daca vrei sa te faci avocat unde ar fi indicat sa te abti de la figuri de stil, metafore sau alte chestii similare.

| Doηηa a răspuns:

Oricum e floare la ureche măi.Și la bac nu face nimeni subiecte speciale pentru cei ce dau la drept, medicină etc.
O să dai alte examene când dai admiterea la facultate.

| maria6 a răspuns:

Cand vei formula pledoaria, sa vezi ce bine iti vor prinde cunostintele literare si gramaticale. Un avocat trebuie sa se foloseasca si de cultura sa generala pentru ca al sau client sa fie achitat.