| SingleForOne a întrebat:

Dacă fac cursurile de la cisco, as putea lucra pentru ei remote doar cu acele cursuri?
Este îndeajuns unul sau ar trebui si celelalte?

Răspuns Câştigător
| SharpEagle a răspuns:

E nerealista asteptarea. Tu vrei sa lucrezi direct pentru Cisco dupa CCNA...Sanse spre zero, decat printr-o minune. De obicei ajungi acolo doar dupa ceva ani de experienta plus recomandari si cu macar CCNP.
Fa-ti CCNA si ia-o si tu treptat, pasi mici dar sigur, vazand si facand. Lucrez intr-un IT dept, ori la un ISP, treburi d-astea. Si mai bagi teorie si practica intre timp. Iti fac un mini lab acasa, d-astea...