| TrueRO a întrebat:

Daca fac voluntariat o perioada la ISU, pot sa ajung sa intru in sistem mai usor ca si angajat?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde, daca esti eligibil si autorizat si ei au nevoie de voluntari, da, poti sa te oferi si cand se face acolo loc liber, sa-l ocupi.
Este de preferat sa-ti dai tot intersul sa faci lucrurile foarte bine, sa nu te plangi de nimic si sa fii foarte punctual ca sa nu aibe nimeni ce obiecta in privinta ta, ba chiar sa te prefere cand apare o pozitie si se fac angajari.

| Standt a răspuns:

Da. Pentru ca in voluntariat inveti ce se face acolo.
Cu conditia, evident, sa ai o scoala sanitara.