| eXeTeRsp a întrebat:

Daca iau examenul ECDL in clasa a X-a profilul filo... si ma las de scoala, unde as putea gasi loc de munca?
Nu sunt bun la celelalte materii numai la mate si info, hardware-software.

6 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Nimeni nu te primește la lucru fără liceu și diploma de bac. Ce ai putea face: muncitor necalificat, sapi șanțuri, speli mașini, cureți pe strada, chestii din astea.

| feraryyy78 a răspuns:

Daca esti bun la mate, info si calculatoare de ce te-ai dus la filologie?
Este greu sa te angajezi doar cu examenul de ECDL si 10 clase, in ziua de azi pe toti ii intereseaza sa stie daca ai o facultate, daca ti-ai luat bacalaureatul si daca stii vreo 2 limbi straine.

| eXeTeRsp explică (pentru feraryyy78):

Cu limbile straine nu am probleme, maghiara-romana-engleza merg perfect, mai stiu italiana pentru ca am lucrat la un supermercato 2 luni si am invatat.
germana asa si asa dar merge stiu lucrurile de baza daca cineva imi vorbeste, stiu ce zice. Dece m-am dus la filo? Nu am invatat nimica in toata viata mea si am avut media 8. M-am bagat la filo pentru ca majoritatea prietenilor tot la filo au intrat. Ador calculatoarele... la colegi eu le-am facut comenzi pe net eu le-am asamblat detoate. Daca cineva are probleme cu calculatoru sau telefonul la mine apeleaza ca stiu ca nu iau bani.

| dishea a răspuns (pentru eXeTeRsp):

Hey am vazut din intamplare intrebarea ta si as vrea sa te intreb daca ma poti ajuta cu niste sfaturi, as vrea sa-mi maresc memoria RAM?
Cum trebuie sa procedez?

| eXeTeRsp explică (pentru dishea):

In primul rand ar trebui sa scrii tot ce ai in calculator placa video ce model cati mb sau gb, processor model + ghz, cati rami, windows etc... si iti pot zice cati ram si ce model ti-ar fi de folos cel mai bine si sa fie si ieftin.
Imi poti da add la ID : war_of_me. vorbim detaliile pe mess.

| PassingBY a răspuns:

Se întâmplă să faci facultate şi nu îţi găseşti de muncă, darămite fără diplomă de bac. Eu zic să te ţii de şcoală în continuare dacă nu vrei sa ai un viitor care constă tocmai ăn ceea ce a zis trolololo mai jos.