| alin100 a întrebat:

Daca iesi ofiter in armata, esti obligat sa mergi in tari straine? Cum se creste gradul acolo? Vreau raspunsuri de la cei care stiu despre ce este vorba.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Nu eşti obligat să mergi în ţări străine. Tu ai spus ofiţer în armată dar în ce servici unde în armată în Ministerul Apărării ca instituţie sau la diferite unităţi militre (astea puţine care au mai rămas) sau la comandamentul NATO. Sigur trebuie să existe şi o portiţă pentru cei care lucrează la NATO sau la Deveselu pentru a delega pe altcineva în locul lui să plece afară. Nu mai este un stat totalitar România unde armata era la loc de cinste.