| Deidara554 a întrebat:

Daca imi doresc sa fiu stewardesa,pot urma liceul cu profil uman? Problema mea este ca nu ma descurd deloc la matematica,am noroc daca iau un 5, insa ma pricep (zic eu) destul de bine la limbi straine.Stiu engleza aproape la perfectie,franceza, italiana si de 1 luna am inceput sa invat japoneza.Si,imi puteti oferi niste informatii despre aceasta meserie? Cum ar fi salariu,un eventual program.Tin sa mentionez ca facultatea nu o voi face in Romania, si de angajat nici atat.Dar ca idee vreau sa stiu.Dau funda pentru cel mai ajutator raspuns!

1 răspuns:
| Danielle3232 a răspuns:

Pai ar trebui sa te decizi in ce tara ai vrea, la ce universitate si sa accesezi site-ul ei. Acolo informatia este foarte multa, si mai sunt telefoane de contact unde ai putea sa suni poentru informatii suplimentare. Si da, pentru aceasta profesie profilul uman este reusit!
Succese :*