| AnneM123 a întrebat:

Daca imi fac un credit de 10, 000 lei, cam cat ar trebui sa platesc pe luna? Adica in cat timp trebuie sa achit?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uite aici un program care te-ar putea ajuta. Tu pui suma in euro si pe ce perioaad vrei si ei iti calculeaza:
https://www.raiffeisen.ro/......personale/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să faci un asemenea credit, nu poți oricum.
1. Ai un venit. Din acest venit net, rata maximă care o poți da pe lună este 1/3. Împarți 10000 la această rată. Rezultă timpul de dat înapoi, orientativ. Apoi mergi la bancă să îți calculeze exact.

| Panamax a răspuns:

5 ani cate 200 lei pe luna.
Practic le mai dai 2000 de lei in plus.