| Fineness a întrebat:

Daca imi place matematica, ce meserii pot avea in afara de profesor de matematica?

15 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Citește ce am scris aceste fete, dar totul
http://www.TPU.ro/......-p-s-sunt/

| MMihai a răspuns:

Cam orice meserie din domeniul tehnico - științific.
Orișice inginer, folosește matematică în munca lui!
Și fizicienii și chimiștii au nevoie în munca lor de matematică.
În multe alte domenii unde oamenii fac calcule se folosește matematica.
Fără matematică nu faci mai nimic!

| ROB3RT89 a răspuns:

Daca ai mate/info e mai binehappyPoti avea o meserie frumoasa si banoasa, dar putin stresantahappyContabil/a!

| Damii a răspuns:

Profesor de informatica (se leaga cu matematica) sau arhitect (e nevoie de matematica la greu) big grin...eu cam atat stiu big grin

| PDI a răspuns:

Pai poti fi profesor de mate, de informatica. poti fi politist/a, vanzator si asa mai departetongue

| shoBy1 a răspuns:

In primul rand daca termini o facultate de inginerie ar fi imposibil sa nu ajungi unul, o meserie cautata si destul de banoasa.

| IrisMov a răspuns (pentru shoBy1):

Se cauta inginerii? Serios? Pe ce planeta?laughing

| shoBy1 a răspuns (pentru IrisMov):

Pe sibiu, dar nu ca tine, doar prin simple vorbe stiu de ce nu iti gasesti tu un loc happy

| IrisMov a răspuns (pentru shoBy1):

Eu n-am nicio treaba cu asa ceva. Lucrez intr-un domeniu total diferit, insa stiu ca marea majoritate a fabricilor, uzinelor si CET-urilor s-au demolat, desfiintat sau vandut. Si din cate stiu eu...cam p-aici se angajeaza inginerii.

| shoBy1 a răspuns (pentru IrisMov):

Nu neaparat ingineri arhitecti, ci ingineri care de exemplu ajuta la ansamblarea unui robot automat pentru a prelucra diverse piese pentru masini si multe altele.

| IrisMov a răspuns (pentru shoBy1):

Nu vorbeam despre ingineri arhitecti. Vorbeam despre absolventii Politehnicii care ingroasa tot mai mult randul somerilor. Si daca sunt atat de cautati cum spui tu...nu vad unde e problema!

| shoBy1 a răspuns (pentru IrisMov):

Problema e raspunsul tau ca se cauta pe alta planeta happy

| AlexandraAndaSufletel a răspuns:

Poti sa te faci contabilbig grin

| anna93 a răspuns:

Daca stii si info, programator.

| linneque a răspuns:

Meditator la matematica...