| VladStan a întrebat:

Daca intri in trupele speciale ai voie sa spui ca esti angajatul lor? Sau va trebui sa tii confidential aceasta informatie?

1 răspuns:
| BlackPixel a răspuns:

In realitate:
Trupele speciale pot fi diferite in functie de institutie. Aceste sunt cele mai uzuale cazuri:
1. Politia - Da, este permis sa instiintezi lumea ca faci parte din trupele speciale.
2. Armata Romana (Fortele Terestre Romane) - Da, este permis sa instiintezi lumea ca faci parte din trupele speciale.
3. SRI (Serviciul Roman de Informatii) - Nu, nu ai voie sa spui alor persoane (civile) ca faci parte din Fortele Speciale.
4. SIE (Serviciul Roman de Informatii Externe) - Nu, nu ai voie sa spui alor persoane (civile) ca faci parte din Fortele Speciale.

Intrebari? Anunta-ne!