| Secrierulucia a întrebat:

Daca intru la liceu la filologie dupa ce termin pot intra la facultate de medicina si farmacie?

7 răspunsuri:
| Rovana17 a răspuns:

Din câte știu o să dai admitere și poți intra

| BloodyLips a răspuns:

Poti intra de oriunde pentru ca e pe baza de admitere, insa as recomanda sa alegi stiintele naturii sau mate info. De la filo e cam greu sa dai la medicina pentru ca o sa ai la admitere chimie si biologie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te descurci la chimie si biologie nu ai de ce sa iti faci griji.

| sierra1 a răspuns:

Dacă inveți pe rupte la bio și chimie, desigur

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Cu orice profil poți să intri la UMF. Important e să iei BAC-ul și să înveți foarte bine materiile din care se dă admitere (biologie, chimie/fizică), depinde de centrul universitar.

Succes!

| Eireann a răspuns:

Da, eu asa am facut dar din clasa a 11a am invatat cu meditatii dar si cu multa munca individuala pentru admitere si nu a fost usor fiindca nu se suprapunea deloc cu ce invatam pentru scoala/bac. Deci mai bine stiintele naturii.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca te pergatesti in paralel la biologie si chimie, poti intra.