| andreieftenie42 a întrebat:

Daca lucrezi 12 h zilnic timp de 5 ani fara o zi libera, nu e evident ca da burnout?

4 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

In primul rand e ilegal. Daca lucrezi asa probabil lucrezi la negru, asa-i?

| andreieftenie42 explică (pentru haileewatson):

Nu lucrez niciunde la "negru" am zis daca da burnout daca teoretic ar fi legal, am uitat sa precizez.

| haileewatson a răspuns:

Logic ca da burnout probabil dupa primele 3 luni

| andreieftenie42 explică (pentru haileewatson):

12h pe zi da burnout si dupa 2 saptamani, cunosc personal un caz, dupa o luna a lesinat a ajuns la spital, de fapt 2 cazuri,concrete eu vobresc numai in cunostiinta de cauza, am lucrat la un hotel si acolo am vazut, mai gresesc, uneori, sa vorbesc fara sa stiu, rar dar imi asum cand o fac.