| anonim_4396 a întrebat:

Daca m-as duce in america sofer pe tir, se castiga cu mult mai bine ca in Europa? E valabil carnetu din EU? Si cu viza cum rezolv?

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| Nostradamuss a răspuns:

Vise

| Andreeaaaaaaaaa a răspuns:

Din cate am inteles, Germania cauta soferi, se platesc bine. Funda? puppy dog eyes

| alessia5158 a răspuns:

Visezi cu ochii deschisi, copile!"Usa " de intare in Canada sau SUA este inchisa, deocamdata, pentru romani tocmai pentru ca sunt prea multi ca tine care, din lipsa de informatie sau naivitate, nu-si evalueaza realist sansele de obtinere a vizei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E atat de complicat sa obtii viza si un loc de munca acolo ca nici nu iti inchipui. din cunostintele mele foarte vagi, cei mai multi dintre soferii de tir din sua au propriile camioane, deci asta ar fi primul pas sa iti cumperi un camion de vreo 150.000$ sa fii sigur ca gasesti mai usor job uri.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt oameni care așteaptă și 10 ani viza pentru America și tu vrei și șofer!
Vezi mai repede prin Europa.
Pa, pa.