| Sebykk a întrebat:

Daca ma duc la un liceu economie ce meserie pot avea?
Da' la turism? thinking
P.S: sunt a VIII-a, si habar nu am unde sa dau. :-

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Liceul nu iti va conferi niciun titlu, el doar te va pregati pentru facultate care la randul ei te va pregati pentru master. Abia apoi putem vorbi de o titulatura. Ca idee insa daca urmezi un liceu economic in general continui pe aceeasi linie si urmezi o facultate pe profil economic (poti deveni contabil sau economist: pe macro sau mini-economie). Cu turismul de asemenea ai sanse mari sa continui tot asa pe o facultate de profil: turism sau geogra-turism.

| luisanamy a răspuns:

Profil Economic: Contabil
Profil Turism: Ghid turistic, Receptioner.

| Ucaa a răspuns:

Daca te duci la economie te poti face contabil, iar la turism->ghid turistic happy