| eiblab a întrebat:

Daca ma duc pe profil de turism si alimentație pot urma facultatea de medicină?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate urma orice facultate, indiferent de profilul liceului absolvit, singura conditie este sa reusesti la admitere.
Problema este ca o sa-ti fie mai greu la admitere, asa ca ar fi bine sa mergi pe un profil de stiinte ale naturii.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Da, insa va trebui sa faci o specializare de medicina numai pentru turisti, vanzatoare de supermarket, ospatari si bucatari.