| Monyyyyy a întrebat:

Dacă mă fac inginere electrică ce salariu o să am ca începător da după? Și o să pot lucra și în IT? Adică e electricitate tot ceva de gen nu?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Salariul va depinde de pregatirea ta, de compania unde te ve angaja, de postul pe care te vei angaja, de felul in care iti vei negocia contractul samd.

are mici tangente si cu programare... daca o sa lucrezi pe cont prorpiu poti lucra si in IT

| neutrino a răspuns:

Chiar daca este posibil si asa ceva, nu incurca un electrician cu un specialist it (comparatia este voit fortata)!

| FuriaGogoasei a răspuns:

Salariul de inceput variaza, in functie de firma/companie +1500 ron.
Nu o sa poti lucra in IT, pentru aceasta ramura iti trebuie alta facultate.