| MihaiTheBest481 a întrebat:

Daca merg in America, as dori pentru inceput sa ajung EMS in Chicago, am citit la cerinte si scria ca e nevoie de High School Diploma sau cv de genul, Daca merg sa ma inscriu la EMT, e buna si diploma de bacalaureat sau trebuie neaparat sa repet liceul acolo, sau trebuie ceva acte? Chiar nu stiu, cine imi da cel mai bun raspuns primeste FUNDA

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai studiile finalizate in România, poți sa aplici pentru EMT. Trebuie sa ai o evidentă ca ai finalizat liceul (in cazul acesta diploma de bacalaureat sau diploma de 12 clase - uneori sunt necesare amândouă).
High School = liceu
College = colegiu

Ai grija, pentru americani, între liceu și colegiu e o MAREEE diferență.

| MihaiTheBest481 explică (pentru anonim_4396):

Dar imi trebuie ce imputernicire? Ceva acte doveditoare? Sau doar merg cu diploma de Bacalaureat si ma inscriu la cursuri?