| M978 a întrebat:

Daca merg la filo si am media 9.10 pot sa ajung medic psihiatru?

8 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Daca vrei sa devii medic psihiatru te sfatuiesc sa te duci ori la mate-info ori la stiinte ale naturii, nicidecum la filo, care e profil umanist.Mult succes! happy

| BroascaCuElice a răspuns:

Daca vrei sa ajungi medic psihiatru trebuie sa faci medicina, deci mai bine du-te la stiinte ale naturii

| cevdet a răspuns:

Ca sa ajungi psihiatru, trebuie sa faci medicna. Apoi, specializarea.

| Crush247 a răspuns (pentru cevdet):

Pai eu ce zic acolo fratilor?
Omu anul asta intra la liceu... o sa invete in timpul facultatii medicina de o sa ii iese pe nas.

| cevdet a răspuns (pentru Crush247):

Citind comentariile, stiu ca nu mie mi-ai raspuns. Te rog fa corectura!

| Crush247 a răspuns:

Nu conteaza cu ce medie intrii la filo.
Conteaza media pe care o sa o iei la Bacwinking
Si nu e neaparat sa faci nu siu ce alt profil. Psihiatria se bazeaza mult pe Psihologie, nu pe Biologie sau alte ''shet-uri'' care se predau la Ale naturii. da-i inaintewinking

| BroascaCuElice a răspuns (pentru Crush247):

Vorbesti prostii, prima data se face medicina iar doar dupa aceea poti sa iti alegi o specializarea pentru rezidentiat

| Crush247 a răspuns:

Plus, o sa inveti tot ce e nevoie pe parcursul facultati happy