| Adelacrina a întrebat:

Dacă merg la liceul ortodox Roman Ciorogariu din Oradea ce pot să devin înafără de pe de religie?

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Buna Adela. Liceul nu are rol de a oferi calificare, daca nu vorbim despre o postliceala ori o scoala de meserii. Liceul e doar un pas in pus spre ceea ce iti propui, motiv pentru care conteaza sa alegi cu grija profilul, presupunand ca vei continua pe aceeasi linie si facultatea. Acum, cand vine vorba de liceurile confesionale, acestea nu-s de obicei alegerile de top, datorita rezultatelor mai modeste dar si a strictetii teoretice. LORC nu e un liceu de prim rang din Oradea, asta e clar, poate nici de rang secund, insa decizia iti apartine in totalitate.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Doamne, ce intrebare...