| Soare2435 a întrebat:

Daca mergi la un liceu pe profil filologie, poti da la facultatea de drept?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti da admitere la facultatea de drept, pentru aceasta chiar este indicat profilul de filologie, te va ajuta la admitere.
De altfel profilul liceului absolvit conteaza doar putin, poti urma orice facultate, indiferent de profil, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da. Pentru drept mergi ori la filologie ori la stiinte sociale.

| AFR81 a răspuns:

Bineinteles. Nu conteaza profilul liceului.

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Poți da la orice facultate atât timp cât ești pregătit pentru admitere și ai o notă bună la bac. Deci da, poți da.

| Anca_Lazar_1989 a răspuns:

Sigur ca da