| costinvlad a întrebat:

Daca muncesc in Italia 4-5 ore pe zi si cotizez 20-40 ani la pensie la ei acolo ce pensie o sa am.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista munca de 4-5 ore in Italia, mai ales pentru romani.
Cat priveste pensia, doar daca pui din buzunar lunar, te poti retrage dupa 40 de ani de munca, pentru ca, muncind doar 4-5 ore pe zi, nu vei avea decat o pensie f mica.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Un jurist/avocat italian specializat in domeniu, dacă ar fi prin zonă, ți-ar răspunde. Cred că nu e. Alte răspunsuri sun pepsi-cola.