| Monyyyyy a întrebat:

Daca nu as intra la facultatea care doresc m-am gândit sa fac o postliceala dar mulți zic ca cea din oraș nu e buna dar altii au ajuns asistenți medicali in Anglia cu ea.Cea de la Cluj oferă șanse mai mari? Trebuie plătită asa-i? Și nu au cazare gen cămin?

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Știi ca exista și facultate de asistenți medicali, nu?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a dus tata,
acum daca faci post liceala in Romania, si vrei sa vii in Anglia, trebuie sa dai un test care este foarte greu.
Acum 4-5 ani mai mergea.
E platit foarte bine aici.
Insa daca ai prins dinainte.
Acum trebuie sa dai un examen, daca vrei la ei.
Si este destul de greu, Trebuie sa stai fffff bine cu engleza si sa cunosti si termenii, altfel nici o sansa sa iei.
Nu merge cu me going to market, laughing In domeniu asta, au termenii lor in engleza, si nu se traduc mo ta mo.
Acum cat timp au ajus aia de la facultate de la tine, in Anglia, ca asistenti? si ce teste au mai dat aici?
Ca sa iei pin-u in Anglia, cum scriam si mai sus, trebuie sa dai un examen destul de riguros, si chiar sunt curios si eu. revino cu un raspuns.