| liviusss a întrebat:

Daca poate cineva sa imi spuna daca site-ul sondajro.com este un site de incredere sau nu este as fi foarte recunoscator. Am incercat sa aflu ceva detalii despre site despre MediaSysle si am aflat asta:

Domain Name: SONDAJERO.COM

Abuse email: abuse@ru-tld.ru

Registrant:
WhoisProtectService.net PROTECTSERVICE, LTD. sondajero.com@whoisprotectservice.net
27 Old Gloucester Street
London WC1N 3AX
United Kingdom
+44. 02074195061

Registered Through:
https://evo. ru-tld.ru/

Administrative Contact:
WhoisProtectService.net PROTECTSERVICE, LTD. sondajero.com@whoisprotectservice.net
27 Old Gloucester Street
London WC1N 3AX
United Kingdom
+44. 02074195061

Technical Contact:
WhoisProtectService.net PROTECTSERVICE, LTD. sondajero.com@whoisprotectservice.net
27 Old Gloucester Street
London WC1N 3AX
United Kingdom
+44. 02074195061

Billing Contact:
WhoisProtectService.net PROTECTSERVICE, LTD. sondajero.com@whoisprotectservice.net
27 Old Gloucester Street
London WC1N 3AX
United Kingdom
+44. 02074195061

Name Server: NS1.SONDAJRO.COM
Name Server: NS2.SONDAJRO.COM

daca cineva se pricepe si asta e un indiciu despre originalitatea site-ului sau e ceva fake!

7 răspunsuri:
| Liviucu a răspuns:

Va agitati degeaba. Site-ul nu este altceva decat o planie de filtrare prin care administratorul scoate bani. Un fel de "cum sa faci bani pe net".

De ce e fake:

1. Orice site care lucreaza cu tranzactii iti cere inca de la inregistrare un cont.
2. Nu exista nici un nume la contact sau oriunde pe acest site. Doar nu se pastreaza anonimatul?!
3. Se foloseste un sistem piramidal pentru a aduna cati mai multi clienti
4. Orice site care lucreaza cu bani, cele mai comune sunt cele de pariuri spre exemplu, si care iti ofera un bonus la inscriere te obliga sa dublezi sau triplezi bonusul pentru a putea retrage bani, nicidecum nu-ti impun un prag de 25 de ori mai mare
5. Care sunt companiile cu care lucreaza? Sunt sigur ca daca te platesc atati bani acele companii isi doresc sigla si numele pe site
6. Un numare de telefon, telverde pentru contact? Poate eu vreau sa sun.
7. Cautati pe net, nu exista Mediasysle. Daca e ditamai compania e primul link pe google la o cautare.

Ca sa nu ma zic de un CUI al companiei sau un Google Maps... happy

| DimLight a răspuns:

Nu cred ca e pe bune, un fel de fake ca alea de dai like si castigi iPad. astia nici macar nu au tradus corect, plus cine crezi ca da atatia bani si iPad-uri notebookuri pentru asa putini fani?! sincer imi suna a scam, asta nu inseamna ca nu or sa dea macar cateva premii sa para toata treaba mai credibila, urmareste si alte situri gen BUangryto/neobux) si altea tot asa fac sau faceau, dadeau cateva premii si aia se laudau ca totul merge bine. un fel de caritas, sa fii platit cu mai mult de 1euro / minut sau aprox? pai deja am sta toti acasa si am fi bogati laughing

| Annya206 a răspuns:

Sincer sunt mai mult ca sigur ca e o mare magarie. Sigur e scam. Eu recomand daedalusonline. Daca doriti invitatii astept sa-mi spuneti.

| andaa89 a răspuns:

Clixsense e un site care chiar plateste, daca doresti sa adaugi buzunarului tau un venit suplimentar inregistreaza-te : http://www.clixsense.com/? 4760603
Copiaza linkul in fereastra de navigare fara spatiu intre semnul intrebarii si numere, astfel vei avea mai multe facilitati avandu-ma pe mine ca membru activ. Ai de facut task-uri, sondaje si click-uri pentru reclame. La sondaje castigi cam 1 $ pe sondaj, depinde de disponibilitatea lor. Banii ii retragi in Paypal, pe forum sunt adeverinte de plata.

| ipopa a răspuns:

Este o mare pacaleala. Datele de mai sus sunt ale firmei PROTECTSERVICE, LTD nu ale sondajro.com. O dovada ca e SCAM este faptul ca aceleasi reclame sunt folosite mai multe zile la rand pentru care zic ei ca te platesc! Cine isi permite sa-ti dea bani pentru aceeasi reclama de mai multe ori? Daca ii cauti pe WHOIS vei vedea ca toate datele lor sunt protejate si pe site nu au nici o data de identificare, iar la mesajele trimise prin formularul de contact de pe site nu raspund.

| Hellonehels a răspuns:

E un fake total nimeni nu a primit nimic de la acest site, poate te duc cu zaharelul o perioada dar cand sa ajungi la suma pe care trebuie sa o incasezi iti blocheaza contul...proprie experienta
Daca vrei sa faci pentru inceput bani pe net munciti cei drept apeleaza la una din metodele care le folosesc si eu platita pentru a da click pe reclame:
http://www.neobux.com/? r=rrusuraluca sau http://www.cashtream.com/index.php?ref=hellonehels

| Boanca_Lucian_Remus_1975 a răspuns:

Sigur este TEAPA! Facuta de altii de afara pentru ca cred ca pentru fiecare intrarea in cont primesc 1 cent sau mai mult NASPA END TEAPA!