| AvalohAlyn a întrebat:

Dacă sa speram ca în viitor scap de anxietate și depresie prin planul meu de a invata si aplica psihologie si neurostiinte, dacă o sa dau la Facultatea de Istorie ca mie întotdeauna de la scoala generala mi-a plăcut istoria dar și politica am șanse sa îmi găsesc ceva de lucru sau e o facultate fără utilitate practica din păcate în ziua se azi deși e foarte frumoasa și interesanta știți bine asra?

Răspuns Câştigător
| bookofknowledge a răspuns:

Uite o greseala enorma, cu care nu o sa scapi nicioda, daca folosesti daca, daca voi reusi, daca o sa pot, daca o sa reusesc, creierul asa va gandi si te tragi in jos, niciodata nu scapi de anxietate prin aceste cuvinte.(daca inseamna ca e posibil sa nu resesti pentru creier)
Intotdeauna folosesti: cand voi reusi, atunci cand voi reusi, cand o sa pot, o sa reusesc, etc. (incearca propozitii care afirma ca o sa reusesti, acum sau alta data),
poti zice acum o sa incerc (deoarece incercarea poate fi trasa si vei ajunge sa o tot lasi pe maine), de reusit, poti zice o sa reusesc mai tarziu(daca e un uveniment care se petrece pe mai mult timp), sau daca evenimentul e chiar acum, fata ta, si e doar odata, poti sa spui o sa dau totul si o sa reusesc.