| camik a întrebat:

Daca sa vrea sa scriu referate pentru bani ar fi cineva interesat?!

5 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Referate, e greu de crezut, cand pe net gasesti tot felul de referate gratis. Nu iti trebuie decat copy/paste daca nu ai auzit de drepturi de autor. Daca ai talent la scris, incepe sa scrii articole. Sunt reviste online care publica articole (de la voluntari) si poti incepe asa, gratuit, pana iti faci mana si putina experienta, apoi poti scrie in regim de colaborare pentru diverse site-uri sau reviste. Eu am scris la inceput ca voluntar in revista facultatii, apoi am vazut un anunt ca vor redactor la o revista, am trimis cv-ul si scrisoarea de intentie, am lucrat la ei full time 6 luni, apoi mi-am extins atributiile (si salariul). Acum lucrez de acasa, imi fac singura programul si am un salariu destul de ok (cat sa imi permit sa ma intretin singura). Nu stiu cati ani ai, dar daca ai talent la scris poti incepe sa il fructifici. Usor-usor.

| Lumy a răspuns:

Si cat costa?hee hee

| camik explică:

Raspuns pentru psiholoaga- mersi de idee o sa incerc
raspuns pentru loly - daca te intereseaza da-mi te rog adresa ta de email sau un telefon, e ieftin

| andyv a răspuns:

Camik, as fi interesat pentru ca am niste referate ce nu se gasesc pe Net si am foarte multe, iar timpul nu imi perimite, avand in vedere ca sunt si foarte grele.

| andyv a răspuns:

Da, eu sunt interesat! problema este ca sunt foarte grele, eu ma chinui cu ele si am destule... daca ma poti ajuta, sau macar incerca : andy_vramescu - id mess.