| SovietMarshalPeter a întrebat:

Daca sti multa istorie si geografie,cu ce munca te poti alege in viata, dau funda.

6 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Poti face o facultate de profil urmata de o specializare in domeniu. Poti fi profesor, poti lucra in turism, poti lucra in domeniul istoriei: numismatician, arheolog, istoric, poti avea o functie de conducere in cadrul unui institut de cercetare etc.

| SovietMarshalPeter explică (pentru TheAce):

Si ai fi bine platit, a si poti avea si o cariera politica ca Antonescu

| taviyamato a răspuns:

Ghid turistic sau in domeniul turismului, in cel mai rau caz in invatamant, dar acolo iti trebuie pile ca traim in Rromania big grin

| AnNaa67 a răspuns:

Păiii dacă chiar e în criză, profesor de istorie şi geografie, altceva eu nu prea vad...hee hee Succes!

| Korman a răspuns:

Meteorolog,arheolog,geolog,speolog,profesor de istorie sau de geografie

| tracicus a răspuns:

Cel mai mult merge ghid turistic si arheolog (funda)