| Rebecar17 a întrebat:

Daca sunt clasa a 12a și nu mai merg din data de 8 Ianuarie la ore pana la încheierea anului scoalar din motive personale, voi putea intra la examenul de bacalaureat?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Nu. Trebuie sa ai peste 50% prezente la toate materiile ca sa treci clasa. Daca nu mergi la ore tot semestrul nici macar nu vei avea mediile incheiate si nu vei termina clasa a 12-a. De bac nici nu poate fi vorba.

3 răspunsuri:
| readytofly a răspuns:

Nu prea, pentru ca nu poti intra la bac cu media neincheiata.

| darrio2007 a răspuns:

Si cum crezi ca vei intra la bac fara sa ai mediile incheiate?

| helpforyou a răspuns:

Nu, nu ti se va incheia mediile.