| Mariushgv a întrebat:

Daca sunt doctor de familie pot sa ma angajez la SMURD ca doctor? Sa raspunda doar cine stie.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există interdicție pentru asta, doar dacă te angajează.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca rezisti stresului si poti face program paralel, atunci da.
Nu exista incompatibilitate, multi medici au si cabinet particular sau chiar predau si la universitate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La SMURD ai program, când trebuie să fii la serviciu.
Ca doctor de familie, la fel.
Nu există incompatibilitate care să îți interzică să le faci concomitent, dacă le poți face pe amândouă în cele 24 de ore ale unei zile.

| Mariushgv explică (pentru sadrian46):

Nu vreau sa lucrez si ca doctor de familie si ca medic SMURD un timp vreau sa lucrez la un cabinet ceva timp sI dupa sa ma duc sa ma fac medic SMURD. Se poate?

| sadrian46 a răspuns (pentru Mariushgv):

Nu există interdicție pentru asta, doar dacă te angajează.